• Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej w Lichwinie w okresie epidemii od 25 marca 2020 roku

• Szanowni Państwo!

Praca nauczycieli odbywa się wg planu lekcji. Obecnie korzystamy z komunikatorów Messenger, Skype oraz poczty elektronicznej. Pracujemy nad uruchomieniem programu Office 365 do prowadzenia zajęć online.

Każdy nauczyciel przekazuje uczniom wskazówki do samodzielnej pracy w godzinach tygodniowego rozkłady zajęć i jest dla nich dostępny, łącząc się poprzez ustalone komunikatory internetowe, platformy edukacyjne.

1. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Lichwinie w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19 szkoła pełni swoją funkcję z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

2. Nauczyciele realizują podstawę programową, w uzasadnionych wypadkach modyfikując wybrane treści nauczania tak, aby móc zrealizować je w zaistniałych warunkach.

3. Rodzice sprawdzają postępy swoich dzieci i konsultują się z nauczycielami przy pomocy komunikatorów internetowych Messenger, Skype oraz poczty elektronicznej. W razie potrzeby akceptuje się także kontakt telefoniczny.

4. Materiałami do realizacji zajęć są podręczniki i ćwiczenia posiadane przez uczniów, wskazane przez nauczyciela platformy edukacyjne, książki, filmy, strony internetowe, programy telewizyjne, materiały przygotowane i wskazane przez nauczyciela.

5. Formy pracy zdalnej. Nauczyciele kontaktują się ze swoimi uczniami przy pomocy komunikatorów internetowych, poczty elektronicznej oraz telefonicznie.

6. Zajęcia będą odbywać się z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów i możliwości technicznych.

7. Uczniowie mają obowiązek brać czynny udział w zajęciach, realizować wyznaczone zadania systematycznie, terminowo przesyłać oczekiwane przez nauczyciela prace.

8. W nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauczyciele będą zwracać się głównie do rodziców, choć także jest czas wyznaczony do osobistego kontaktu uczniów z nauczycielem.

9. Sposoby oceniania określone są w odrębnym dokumencie.

10. Funkcjonowanie szkoły może zostać zmodernizowane w miarę nowych zarządzeń, potrzeb, możliwości oraz powstających trudności.

• Rekrutacja - ważna informacja

• Przypominamy, że do dn.25 marca 2020r trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I, ale tylko drogą elektroniczną. Potrzebne druki należy pobrać ze strony szkoły: splichwin.edupage.org ( zakładka: Informacje dla rodziców) i po uzupełnieniu przesłać na adres e-mailowy: dyrektor_splichwin@poczta.onet.pl W tytule maila proszę wpisać "Rekrutacja". Uzupełnienie oryginałów druków nastąpi w późniejszym czasie.

• Informacja dla rodziców

• Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno- wychowawcze we wszystkich szkołach zostają zawieszone na okres dwóch tygodni, tj.12- 25 marca br.

W dn.12 i 13 marca br.nasza szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domach.W kolejnych dniach zgodnie z odgórnymi wytycznymi placówka będzie zamknięta.

Apelujemy o poważne potraktowanie zaleceń: dzieci powinny pozostać w domach i stosować się do wytycznych, o których zostały powiadomione one, jak i rodzice.

• Zebranie z rodzicami

• W dniu 12.02.2020r. (środa)  o godzinie 15:30 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami. Po spotkaniu zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcą w klasach.

•    Powiadomienie
          • Powiadomienie

• Odeszłaś cicho,bez słów pożegnania

jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić,

jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy

Śp. Jolantę Gibes

długoletnią nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej

w Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja

w Lichwinie

Modlitwą otaczamy śp. Jolantę i pogrążoną w smutku rodzinę.

Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy, Uczniowie oraz Rodzice

Szkoły Podstawowej w Lcichwinie

• Zebranie z rodzicami

• W dniu 30.05.2019r. (czwartek)  o godzinie 15:30 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami.

Rodzice uczniów biorących udział w "Zielonej szkole" po zebraniu ogólnym zostaną zapoznani z informacjami dotyczącymi wyjazdu.

• Informacje dotyczące bezpieczeństwa uczniów

• W związku z prośbą Pani Minister Edukacji Narodowej o wzmocnieniu współpracy między szkołą i rodzicami na parterze umieściliśmy „Skrzynkę na sygnały”. Proszę o umieszczanie w niej informacji, które mogą się przyczynić do poprawy naszych działań dotyczących bezpieczeństwa uczniów.

W zakładce Dokumenty szkoły zostały zamieszczone "Procedury bezpieczeństwa".