• Informacje o Szkole Podstawowej w Lichwinie w polskim języku migowym

• Szkoła Podstawowa  im. Macieja Rataja w Lichwinie

Czym zajmuje się szkoła ?

• Szkoła jest szkołą publiczną i zajmuje się kształceniem uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas od pierwszej do ósmej,

• Nauka w szkole jest bezpłatna.

W szkole pracują nauczyciele, pracownicy sekretariatu i pracownicy administracji.

Szkoła umożliwia dzieciom:

• zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły,

• przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej,

• rozwijanie samodzielności i współpracy w grupie,

• właściwy rozwój poprzez zapewnienie edukacji, opieki i wychowania,

• rozwijanie zainteresowań poprzez organizowanie zajęć pozalekcyjnych,

• przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.

Sprawy, które załatwisz w naszej szkole to:

• zapisanie dziecka do szkoły

• otrzymanie karty rowerowej

• skorzystanie z dożywania dzieci

• wyrobienie legitymacji szkolnej

• otrzymanie zaświadczeń

• konsultacje z psychologiem i pedagogiem oraz pielęgniarką szkolną

Kontakt ze Szkołą  – załatwienie sprawy

Jeżeli chcesz się skontaktować z naszą szkołą możesz:

• napisać pismo i wysłać je na adres: Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Lichwinie, Lichwin 182 A 33-172 Siedliska,

• możesz wysłać e-mail na adres: dyrektor_splichwin@poczta.onet.pl,

• możesz zadzwonić pod numer telefonu: 14 675 80 10

• przyjść do  szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00.

Opis budynku szkoły:

• Budynek posiada dwa wejścia. Wejście główne znajduje się od ulicy. Do wejścia prowadzą dwie pary drzwi otwieranych. Przed wejściem znajduje się dzwonek do drzwi. nie ma tutaj ograniczeń w postaci schodów.

• Wejście drugie znajduje się od hali gimnastycznej. Do wejścia prowadzą schody, nie ma tutaj możliwości dostania się do budynku z poziomu podwórka. W razie potrzeby może być użyte jako wyjście ewakuacyjne.

• W budynku nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

• W budynku na każdym poziomie (parter i 2 piętra) znajduje się korytarz. Na jego początku i końcu znajdują się klatki schodowe. Budynek nie posiada wind.

• Na terenie szkoły znajduje się utwardzona powierzchnia (podwórko), na której można zaparkować samochód osobowy. Brak wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami.

• Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem. W szkole nie ma pętli indukcyjnych.

• W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.

Grant jest realizowany w ramach projektu pn. "Dostępny samorząd - granty", Działanie 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020